Skip to content

LIFE IS TOO SHORT TO WEAR BORING JEWELRY

GIRLS JUST WANNA HAVE FUN JEWERLY

Aaaa! Konečně jsem našla šperk svých snů. Odmalička prostě mají mou pozormost šperky s nějakou symbolikou, „schopností“ nebo takové, které mají dokonce vlastní příběh. Alá prstýnky z 90.let, které měnily barvu podle tvé nálady nebo náramky podle povahy. No a pak tu máme řetízky s medailonky, amulety nebo přívěsky v podobě „dream boxu“. Jeden takový na mě přesně čekal na Bali.

Pro mě šperk musí mít nějakou duši. Musí mít něco, pro co k němu přilnu. Pro někoho to může být jen doplněk a ani to se absolutně nedá odsoudit, vždyť pro to jsou taky dělány. Ostatně, k tomuhle malinkému dreamboxu, který jsem koupila v hezkém malém krámku jménem Bambú ve městě Kuta na Bali, se váže historický příběh a dokonce postup. Příběh a návod jak na plnění snů dostanete se šperkem v kouzelné krabičče. Celý tento krámek ukrýval boží kousky a všechny byly handmade, tím pro mě ještě víc nabíraly na kouzelnosti!♥

PROČ KUPOVAT HANDMADE VÝROBKY:

  1. KVALITA – lidé nejsou stroje, ale většina lidí, kteří ručně vyrábějí produkty má tuto činnost jako zdroj své obživy. Proto mají největší zájem na tom, aby se zboží prodalo, a hlavně také, aby byl zákazník co možná nejspokojenější.
  2. ORIGINALITA – každý kousek je dělán jinak, s láskou a citem. Dotyčný při ruční výrobě v produktu zanechá část sebe, a v podstatě nejde vytvořit totožnou věc dvakrát. A já osobně velmi oceňuji jedinečnost.
  3. PODPORA – je v lidské povaze podpořit kreativního ducha a ocenit ruční práci, to přesně je handmade – to stroje nahradit nedokážou. Všechno je mnohem krásnější, když je to děláno se srdcem. 🙂

XX

 

Na Bali jsem neodolala pár věcem, které Ti chci ukázat. Něco je z trhu, krámku u pláže, něco přímo z pláže a obuv je z místního shopping centra. Zastihla mě Bali horečka, tak jen takhle hezky flat lay OUTFIT. 🙂

Stříbrný dreambox, ke kterému jsem ještě na místním trhu přikoupila dva krystaly. Krystalům se říká energetické kanály pro tok naší životní energie a každá barva krystalu má svou energii a význam.

Story, která se váže k dreamboxům: “ Již od pradávna si člověk hledal předměty a amulety, které napomáhaly k dosažení jejich tužeb a naplnění osudu, ve zkratce “ tvých snů“. V průběhu času byly výrobky vybírány podle jejich účinnosti a dobrého vkusu.

V keltských dobách zase malý váleček kovu (ze zlata nebo stříbra) dodával dobrou sílu a zahrnoval právě onen malý prostor pro zapsání a vložení touhy. Zavěšení onoho šperku kolem tvého krku pomáhá prosazovat a realizovat splnění tvé touhy.

Tento rodový zvyk se provádí v mnoha civilizacích s velkou úspěšností.

Na pláži jsem také neodolala koupi batikovaného paré od domorodé ženy.♥

Tričko IRON MADEN značky Several Decades.

Perleťové pantofle – Daphne

Be First to Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *